20 parfümös hiba
- Túlzott/túl sok használat: Túl sok parfüm használata erős és nyomasztó lehet. Ráadásul lehet te már nem is érzed, mert orrod megszokta, a környezetednek viszont lehet már zavaró az illatod ereje!
- Az alkalmazás helytelen módja: Az alkalmazás sok mindent takarhat, gondoljunk például arra, hogy a parfümolaj textílián nyomot hagyhat, inkább bőrödre kerüljön, ha nem vagy túl érzékeny bőrű.
- Nem megfelelő alkalmakon használni: A túl erős illatokat kerüld az irodában, színházba vagy a szűk térben, hiszen biztos, hogy más is érezni fogja. Vannak, akik egyáltalán nem tudnak parfümöt viselni, így nekik ez komolyabb problémát jelenthet.
- Az időzítés hibája: Várj egy kicsit, mielőtt parfümöt fújnál magadra! Gondold át a napodat, válassz ahhoz illő illatot! Mondhatjuk, hogy az utolsó lépésként a parfümözés maradjon, így biztosan ruhádhoz és a napodhoz leginkább alkalmas illatot fogod magadra fújni!
- Nem megfelelő tárolás: Napfény és erős hőtől védett helyen tárold a parfümödet, hogy sokáig élvezhesd illatát, minőségét.
- Nem a bőrtípusnak megfelelő parfüm: Ne feledkezz meg arról, hogy minden bőrtípusnak és évszaknak megfelelő illat létezik és egyáltalán nem minden illat való mindenkinek!
- Az alkohol alapú parfümök túlzott használata: Az alkohol száríthatja a bőrt, a hajat ezért mérsékeld a használatát!
- Túlzásba vitt rétegzés: Ne rétegezd túl sok különböző illatú parfümmel egymást. Bár a rétegzésről már írtunk, remek szórakozás egymásra fújni illatokat, de lépésről-lépésre haladj, hogy ne egy értelmezhetetlen illattömeg vegyen körül. Tervezd meg, ismerd azokat az illatokat, amiket rétegezni kívánsz! Ebben a cikkben ehhez adunk tanácsokat, ha elfogadod: Az illatanyagok rétegezése, titkok, trükkök!
- Nem megfelelő alkalmazás/használat: Tarts legalább 15-20 cm-es távolságot a testtől a fújás során. Remek ötlet a felfelé fújás és belesétálás, így biztos lehetsz benne, hogy mindenhova, de kevesebb anyag kerül, nem hagyva foltot sehol és mégis illatozva tudsz kilépni otthonról.
- Nem megfelelő testrész parfümözése: A parfümöt csak a pulzuspontokra kell fújni, arcra semmiképpen sem. A pulzuspontoknál a legmelegebb a bőrünk, így onnan a legoptimálisabb a párolgása az illatnak.
- Túl hosszú ideig tartó használat: A túl sok ideig tartó illat használat a saját szaglásodat is becsaphatja! Megszokja orrod az állandó illatot, így nem fogod érezni, ami túlzásokhoz vezethet! Érdemes többféle illatot beszerezni, amivel a különböző alkalmakat is le tudod fedni illetve az orrodnak is más illatot adva, nem fogod úgy érezni, hogy nincs rajtad illat!
- Az illatok összekeverése: Ez is lehet a rétegzés is, amiről a 8. pontban már írtunk, de vannak kifejezetten erős illatok, amik keveredése nagyon nem előnyös. A rétegzésen felül figyelni kell a tusfürdő, testápoló krém, golyós deo/dezodor, hajlakk használatára is, hiszen ezek is illatos termékek, amelyek befolyásolhatják a parfümödet, ezáltal az összképet is, amit illatként érzékelnek belőled mások.
- Használat előtti teendők hiánya: Mindig tiszta bőrre fújd a parfümöt, sőt nem mindegy, hogy mennyire hidratált a bőröd, igyál elegendő napi folyadékot és meg fogod látni mennyivel intenzívebben érzékeled az illatodat! Szó szerint értsd, ha nem iszol elegendő vizet napközben, alig eredményes a parfüm, ha a bőr kellően hidratált, sokkal befogadóbb és jobban vissza tudja adni az illatot.
- Nem az évszaknak megfelelő parfüm használata: Nyáron friss illatokat, télen melegebb, fűszeresebb illatokat válassz.
- A pulzuspontok figyelmen kívül hagyása: A pulzusokon lévő parfüm intenzívebben érezhető, de pulzuspont nem csak a nyak és a csukló, sokkal több helyen, sőt mondhatjuk, hogy az egész test, hiszen mindenhol melegebb a bőrünk. Mégis rossz parfümhasználat lehet, ha nem bőrre kerül a parfüm!
- A bizonytalan eredetű parfümökkel való kísérletezés: Mindig győződj meg arról, hogy honnan származik a parfüm, hiszen egy ellenőrizetlen parfüm összetétele tartalmazhat olyan anyagot, ami nem bőrbarát, sőt hallhattál olyan rendőrségi jelentést, amelynél a teherautóból lefoglalt eredetinek látszó parfümök bevizsgálása során abban vizelet és más teljességgel elfogadhatatlan anyag volt.
- Étkezés, mint befolyásoló tényező: Az erős illatok, mint a hagyma vagy a fokhagyma, elvehetik a parfüm finom illatát, sőt meg is változtathatják azt, erről is írtunk nem olyan régen, olvasd el, ha szeretnél e téren tájékozódni: 5 étel, amely hatással van tested illatára
- Az alkalmazás utáni dörzsölés: Ne dörzsöld az alkalmazás után a bőrödet, mert megváltozik az illat, de erről is írtunk egy érdekes cikket, nézd: Dörzsöljük a parfümöt – igen vagy nem?
- Nem figyelembe venni a bőrtípust: A bőr típusa befolyásolja, hogy az illat mennyire intenzív és mennyi ideig marad rajta, meg persze a fent is említett hidratáltság is nagyon sokat számít! Ami a lényeg tesztelni kell a bőröddel kompatibilis aromákat!
- Bőrpróba nélküli vásárlás: Mindig próbáld ki a parfümöt a bőrödön, mielőtt megveszed, mert az egyes illatok mások lehetnek a bőrön, mint amit elvársz és legfőképp, mint akin érezted! Nincs két egyforma illat, szóval bőrteszt mindenképp, amire plusz tanács, adj időt kifejlődni, néha-néha szaglászd meg, az lesz az igazi a te bőrödön illatozó parfüm, amiről már így tudsz dönteni!
Összegzés: Az illatok világa bővelkedik lehetőségekben és élményekben, de fontos megérteni, hogy ezeket hogyan kell megfelelően kezelni és használni. Reméljük, hogy ez a cikk segített jobban megérteni a parfümök világát, és hogy a felsorolt hibákat elkerülve még jobban élvezheted az illatok varázsát.
Illatokkal teli, szép napokat kívánunk!